هشدار برای زاگرس

????هشدار برای زاگرس

✍علیرضا خادمی

به این دو خبر کوتاه دقت کنید؛

*ابراهیمی نماینده دلفان/لرستان:
حدود هزار تا دوهزار نفر از جوانان این شهرستان به جرم فروش مواد مخدر حکم اعدام گرفته اند.!
*طبق آمار منتشر شده در پاییز ۱۴۰۰استان چهار محال بختیاری بیشترین فلاکت را در میان استان‌های کشور داشته است…

بر کسی پوشیده نیست که بر اثر سیاست‌های چندین ساله و گسیخت از جامعه جهانی اقتصاد ما در فروپاشی به سر می برد.
و اقتصاد فروپاشیده نتیجه ای جز بیکاری ،فقر و در نهایت سیر کردن شکم از هر راه و روشی ندارد.
شمار استان‌های نزدیک به خط فقر و زیر فقر از حساب خارج شده است اما چیزی که همیشه پای ثابت این شمارش بوده استان‌های غربی و خصوصا مناطق لرنشین بوده است.
و همین روند باعث شده تا جوانان لر برای سیر کردن شکم آواره ی استان‌های دیگر شوند و این سیل هجرت به گونه ای بوده است که در برخی استان‌ها در اعلامیه های کاریابی تاکید بر لر نبودن کارگر کرده اند.
اما در نهایت چیزی که برای یک مرد و یک جوان مهم است سیر کردن شکم خود و خانواده است و همین باعث شد که در لرستان شوتی سوار شکل بگیرد که به خرده قاچاق مشغول شوند و این جابجایی باعث مرگ بسیاری از هموطنان شوتی سوار و داغدار شدن خانواده های لر بسیاری شده است که متاسفانه بر اساس همان نگاه لرستیزی رسانه ها کمتر بدان پرداخته اند و حتی به مقدار بسیار کمی نسبت به کولبری به این مهم توجه نکرده اند.
ظاهر امر نشان می‌دهد اینان خلافکاران و سوداگرانی مستحق مرگ هستند اما باطن آن چیزی جز فقر چیزی جز بیکاری و فلاکت نیست.باطن آن پایین آمدن شاخص های زندگی عادی در لرستانات است.
اما زنگ خطر بزرگتری که وجود دارد و در ادامه ی این اضمحلال قرار دارد این است که سرزمین مردم لر بر اثر فقر ،بر اثر گرسنگی ،بر اثر بیکاری و نبود امکانات مناسب به سرزمین پرورش مواد مخدر گیاهی تبدیل شده است.
و در روستاها و مناطق صعب العبور به راحتی به کشت ماده ی مخدر گل پرداخته می شود.
و چه بسا برای کشت بیشتر به از بین بردن مراتع و درختان بلوط روی آورده شود و مرگ تدریجی زاگرس بر اثر انتقال آب بر اثر خشکسالی بر اثر ناملایمات دیگر شدت بیشتری گرفته و قتل زاگرس را به زودی مشاهده کنیم.
بر یک یک مسئولین از تمام رده ها و مناصب و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی واجب است تا قبل از فروپاشی بنیان خانواده های بیشتر ،تا قبل از داشتن جامعه ای افیونی و مضمحل و تا قبل از اینکه آنقدر رویه ی کشت مواد مخدر بیشتر شود و این کار اساس ایجاد کارتل ها و گروه‌های بزهکاری شود اقدامی کنند که بی شک نبرد بین دولتی ها و گروه‌های گرسنه ای که با پول مواد مخدر ارتزاق می‌کنند خونین ،وحشتناک و با پایانی تلخ خواهد بود.
ایران و ایرانی را دریابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *