فصل زاد و ولد /سامانه 1540

‌ #فصل_زاد_و_ولد /سامانه 1540

این روزها فصل زاد و ولد #حیوانات است. اگر در طبیعت با بچه جانوران روبرو شدید ابدا به آن‌ها دست نزنید. آن‌ها در اکثر موارد تنها نیستند و مادرشان به دلایلی مانند یافتن غذا آن‌ها را برای مدتی ترک کرده است. هرچه سریعتر از آن‌ها فاصله بگیرید تا مادرشان به سراغشان بیاید.
 متاسفانه افرادی نا آگاه در این فصل ، مبادرت به شکار ودر اکثر موارد مبادرت به زنده گیری حیوانات تازه متولد شده ی حیات وحش می نمایند.
 زادوولد و تولید مثل وحوش تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت و از کلیه #دوستداران_طبیعت تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هر گونه شکار و صید یا زنده گیری وحوش مراتب را به نزدیکترین #پایگاه_محیط_زیست منطقه اطلاع دهند.
??? #سامانه_1540

سازمان حفاظت محیط زیست توسط سامانه ارتباط مردمی 1540آماده دریافت شکایات و گزارشات زیست محیطی مردم از طریق تلفن ثابت وهمراه بصورت شبانه روزی و بدون نیاز حضور مردم در ادارات حفاظت محیط زیست در سراسر کشور می باشد. این سامانه (1540) برای پیگیری شکایات و گزارشات مردمی و ثبت حوادث زیست محیطی طراحی شده تا سازمان بتواند بصورت آنلاین به شکایات و گزارشات مردمی دسترسی داشته باشد.
 
سامانه مذکور در واقع پل ارتباطی مردم با سازمان است و می کوشد با  جلب مشارکت مردمی بتواند در حفاظت از محیط زیست گام موثری بردارد. 
لذا امید است با اطلاع رسانی مطلوب در این زمینه توسط کلیه فعالان عرصه محیط زیست و همچنین کمک شهروندان بتوان به هدف مهم سازمان که همانا حفاظت از محیط زیست می باشد دست یافت. 
#به_طبیعت_احترام_بگذاریم
منبع :وبلاگ زز و من
نویسنده :علیرضا خادمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *